Trenér, Martin Gajdoš: Hodnocení celé sezóny bych začal cíli, kterých jsme chtěli dosáhnout.

Začít opět trénovat. Počet tréninkových jednotek v sezóně roku 2016 – červenec 14, srpen 12, září 11, říjen 4, listopad 1. V sezońě roku 2017 – leden 17, únor 14, březen 10, duben 8, květen 8, červen 3. Trénovat ve větším počtu hráčů, průměr na tréninku byl lehce přes deset. Omladit tým - věkový průměr se pohybuje kolem 24 let. V celé sezóně zasáhlo do hry 25 hráčů a vždy bylo na zápas k dispozici minimalně 14 hráčů. Výsledek po podzimní části - 5. místo s 26 body a skórem 36:16, byl uspokojující. Jarní část se nepovedla a celkové 7. místo za 45 bodů se skórem 72:37 bereme jako neúspěch.

 

Bohužel na jaře jsme nezvládli zápasy se všemi týmy, který hráli o postup. Opět nás zradila špatná koncovka, ke které se přidala nedisciplinovanost (zápas ve Starých Bukách) a častá změna sestavy (7 hráčů stejně směnovalo). Celkem jsme se mohli opřít o výkony v domácím prostředí (celkové druhé místo), o to horší to bylo venku, zakončeno blamáží v Podhůří. Někteří hráči bojovali po celou sezónu s motivací a chutí, zda chtějí hrát vůbec fotbal . Každý hráč by si měl sáhnou do svědomí, co v této sezóně udělal pro úspěch týmu, nikoli pro sebe. Pohodlnost a nesmyslné výmluvy některých hráčů mě připadali už jak zoufalství.

Buď chci fotbal hrát (se vším co k tomu patří – pracovitost, obětavost, dochvilnost, radost s fotbalu, což by mělo vést k úspěchu) nebo nechci hrát, proto skončit a nebrat chuť hráčům i realizačnímu týmu. K tahounům týmu určitě patřili: snad nejlepší hráč sezóny, Jarda  Mádle, stabilní výkony podával Martin Těžký a určitě velkým překvapením jsou výkony Romana Haviára. Pokud byl k dispozici a nastoupil v jarní části, zaujal i Lukáš Brožek. Velkým problémem bylo branku vstřelit, proto ke střelců, Páťa Ondraško se určitě okradl o nějakou branku, svoji stopkou za Starých Buků  a mladíček Pepa Těžký se ve své první sezóně za chlapy potýkal se zraněním, ale jeho 10 branek za ,,A“ tým a 7 za ,,B“ tým určitě není špatný počin. Doufám, že na sobě znova začne pořádně pracovat a bude ještě větším střeleckým zabijákem.  Vracející se David Horváth nepřijel v úpně nejlepším stavu, ale postupně opět ukazoval jak skvělým fotbalistou je. Bohužel velkým zklamáním bylo letošní učinkování nadějného hráče Martina Skály, ať už z pohledu docházky či výkonů při zápasech. Brankaři - od jarní části jsme měli k dispozici dva kvalitní brankaře, kteří jsou velmi pečlivý v tréninku a chtějí na sobě dál pracovat. David Volhejn má už hodně zkušenosti, které Honza Votoček nabral v Trutnově také, to vše by mohlo být velkým plusem v příští sezóně.


Letní příprava začíná 17.7. v pondělí od 19 hodin.
Odchody – již zmiňovaný Martin Skála odchází do Mladých Buků. Ze stávajícího kádru skončil David Kolář  a Roman Mirga (po domluvě budou k dispozici v ,,B“ týmu) a Honza Baše se rozhoduje, zda bude pokračovat. Do přípravy nastoupí staronový hráči: Radek Kotyk , Petr Franze , Roman Kovačík, a Lukáš Vít uvidíme, co jim zdraví dovolí. Do přípravy by mělo nastoupit 25 hráčů včetně 3 dorostenců, kteří budou hrát příští sezónu v ,,B“ týmu.

 Něco málo ke statistikám :

Střelci branek a v závorce nahrávky na góly.

Ondraško - 12 branek (4)

Těžký Josef - 10 branek

Skála – 8 branek (1)

4-6. Horváth – 7 branek (3)

4-6. Pek – 7 branek (6)

4-6. Baše – 7 branek (3)

7. Mádle – 6 branek (3)

8. Brožek – 5 branek (4)

9. Cvik – 3 branky

10. Hradecký – 2 branky

11-12. Petrů – 1 branka (1)

11-12. Mirga – 1 branka

Hráči s ,,A“ týmu a jejich branky za ,,B“ tým

Těžký Josef  - 7 branek

2-3. Mirga – 5 branek

2-3. Horváth – 5 branek

4. Petrů – 3 branky

5-7. Ondraško – 2 branky

5-7. Votoček – 2 branky

5-7. Gajdoš st.- 2 branky

Mačo, Kubeček, Cvik, Schnaider, Hošek – 1 branka.